Kraunasi…

Mokesčių kortelė Norvegijoje

Dirbantiems ar gaunantiems kitas mokestines pajamas (pvz. išmokos iš NAV)  Norvegijoje būtina užsisakyti savo mokesčių kortelę (Skattekort).

  • Turintiems norvegišką pastovųjį ID numerį (numeriai prasideda 0, 1, 2, 3 ), mokesčių kortelės sugeneruojamos Altinn sistemoje automatiškai. Tik būtinai pasitikrinkite duomenis ir jeigu reikia – pasikoreguokite.
  • Turintiems norvegišką laikinąjį D numerį (numeriai prasideda 4, 5, 6, 7), mokesčių kortelės gali būti taip pat automatiškai sugeneruotos , jeigu dirbate ne pirmus metus Norvegijoje. Tik būtinai pasitikrinkite mokesčių kortelės duomenis ir jeigu reikia - koreguokite. Jeigu mokesčių kortelės sistemoje nematote (dokumentas pavadinimu Skattekort 2024) , ją būtinai turite užsisakyti. Jeigu jūsų D numeris neaktyvus, reikės nuvykti į Skatteetaten ofisą jį aktyvuoti, kitaip nebus išduota mokesčių kortelė (D numerio turėtojams kas 5 metus būtina numerio kontrolė - nuvykti su dokumentu į Skatteetaten ofisą Norvegijoje).

Per metus ketinate uždirbti/gauti ne daugiau kaip 70000  NOK  pajamų prieš mokesčius, bet Norvegijoje gyvensite visus metus ? Jums nereikės mokėti mokesčių nuo savo pajamų (jeigu per laikotarpį 01.01.2024 -31.12.2024 jos neviršys 70000 NOK prieš mokesčius). Jums reikia užsisakyti Frikort. Frikort užsakymui reikalinga būti elektroniniu altinn sistemos vartotoju. 

Pirmą kartą atvykusiems dirbti į Norvegiją, mokesčių kortelę (Skattekort) užsisakyti galima tik fiziškai nuvykus į Skatteetaten kontorą su savo asmens bei darbo dokumentais.

Svarbu – neturint mokesčių kortelės bus  nuskaičiuojama 50% mokesčių nuo visų jūsų pajamų (taip pat ir nuo išmokų iš NAV)

Jeigu gaunate išmokas iš NAV ir turite Kildeskatt tipo (25 proc.) mokesčių kortelę, jums taip pat bus nuskaičiuojama 50 proc. mokesčių nuo išmokų. Būtinai pasikeiskite į standartinio tipo mokesčių kortelę jeigu gaunate arba ruošiatės gauti mokestinio tipo išmokas iš NAV (foreldrepenger, dagpenger, sykepenger, kt.).

Turint Kildeskatt tipo mokesčių kortelę, nebus formuojami pajamų deklaracijos dokumentai (nebus mokesčių grąžinimo permokos atveju) ir gaunant išmokas iš NAV bus nuskaičiuojama 50 proc. mokesčių nuo išmokų. Dažnu atveju rekomenduojame turėti standartinio mokėjimo mokesčių korteles (tačiau kiekvienam atvejui reikalinga individuali peržiūra ).

Koreguojant/užsakant mokesčių kortelę nuo 01.02.2024 , tabelio numerio mokesčių kortelės jau negalėsite turėti. Bus priskiriama tik procentinė mokesčių kortelė. 

Mokesčių kortelių tipai:

Tabelio numerio  mokesčių kortelė

tabelio

Nuo pajamų iš pagrindinės darbovietės mokėsite mokesčius kintamai kiekvieną mėnesį pagal nurodytą tabelio numerį.

Nuo visų pajamų iš antraeilių darboviečių (taip pat ir išmokų iš NAV) mokėsite nurodytus mokesčius procentais (pavyzdyje 34 proc.) .

Jeigu dirbate keliose darbovietėse, turite informuoti darbdavius, kuriame jūs esate pagrindiniame darbe arba antraeiliame (kad teisingai jums nuskaičiuotų mokesčius).

Procentinė mokesčių kortelė

procentine

Nuo visų pajamų (taip pat ir išmokų iš NAV) mokėsite tam tikrą nurodytą mokesčių procentą (pavyzdyje 31 proc.)

Kildeskatt 25 proc. mokesčių kortelė

25 proc

Nuo visų pajamų mokėsite 25 procentus mokesčių. Nuo išmokų iš NAV  - 50 proc. mokesčių.

 

Mokesčių kortelėse labai svarbu pasitikrinti planuojamų metinių pajamų duomenis. Jeigu reikia - koreguokite. Mokesčių korteles koreguoti galima bet kada metų bėgyje, jei tik keičiasi jūsų pajamų situacija.

Neteisingi duomenys mokesčių kortelėse lemia mokesčių skolas sekančiais metais ‼

 

Mes galime jums užsakyti/koreguoti mokesčių kortelę (Skattekort) 2024 metams . Paslaugos kaina 45 € .

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime. Dirbantiems ne pagal darbo sutartis, o turintiems "Enkeltpersonforetak" mokesčių kortelių neužsakinėjame.

Mokesčių kortelę galime užsakyti tik tuomet, kai jūsų norvegiškas ID ar D numeris yra aktyvus. Ar jūsų numeris yra aktyvus galite matyti prisijungus prie Altinn sistemos arba pasiteirauti tel. +4722077000

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie mokesčių kortelę (Skattekort). Informuojame, kokios informacijos iš jūsų reikės.
3
Pateikite informaciją ir/ar dokumentusReikiamą informaciją ir/ar dokumentus mums atsiųskite elektroniniu paštu arba paprastuoju paštu.
4
Mokesčių kortelė bus sugeneruota 5 d.d bėgyje

Pildyti formąMokesčių kortelė Norvegijoje