Kraunasi…

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje yra įmanomas už 4 paskutinius praėjusius metus (2020-2021-2022-2023 metai). Jeigu neseniai grįžote iš Norvegijos – būtinai pasinaudokite šia puikia galimybe! Mokesčių grąžinimas vyksta keliais etapais, tad pirmiausia siūlome Jums iš arčiau susipažinti su visu procesu.

Kokius mokesčius mes sumokame Norvegijoje ir kuriuos galime susigrąžinti?

Kiekvienais metais mokesčiai Norvegijoje gali šiek tiek kisti dėl tarifų. Tačiau pastaruoju metu (2021-2024 m.) yra mokami 22 procentai bendrųjų pajamų mokesčių (mūsų šalyje tai galima sulyginti su gyventojų pajamų mokesčiu) ir 8,2 procentų socialinio draudimo mokesčių. Taip pat yra mokami ir mokesčiai pakopomis. Šie mokesčiai Norvegijoje yra vadinami „trinnskatt“. Jie procentaliai didėja nuo uždirbamos pinigų sumos. Pavyzdžiui, jeigu per metus uždirbome iki 208 050 kronų, tada nemokame papildomų  „trinnskatt“  mokesčių. O štai, jei metinės pajamos viršija 937 901 kronų – sumokame „trinnskatt“ 16,6 procentų mokesčių.

Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos suteikia galimybę susigrąžinti šalyje sumokėtą gyventojų pajamų mokestį. Taip pat ir pakopinį („trinnskatt“) mokestį. Šiuos mokesčius galima susigrąžinti iki 100 procentų.

Deja, kol kas nėra galimybės susigrąžinti socialinio draudimo mokesčio, nebent dirbote žveju/jūrininku – jiems kartais yra taikomos išimtys.

Jeigu esate laikinas darbuotojas Norvegijoje ir turėjote 25 proc. mokesčių kortelę (Kildeskatt), mokesčių nuo pajamų turėjote mokėti stabiliai kas mėnesį 25 procentus (taip pat nuo atostoginių ir kt. pajamų). Sumokėti 25 proc. mokesčių jums nebus grąžinami (negausite pajamų deklaracijų dokumentų).  Tačiau turite galimybę turėtos 25 proc. mokesčių kortelės atsisakyti iki tam tikrų terminų ir pateikus deklaraciją mokesčių grąžinimą gauti (jeigu priklauso).

Neatsisakius 25 proc. Kildeskatt mokesčių sistemos iki reikiamų terminų bei nepateikus teisingai užpildytos pajamų deklaracijos, mokesčių grąžinimo negausite.

 • Turite galimybę atsisakyti turėtos 2023 metais 25 proc. mokesčių sistemos iki 31.12.2026 (labai rekomenduojama tą atlikti iki 30.04.2024), tuomet galėsite mokesčius atgauti (jeigu bus permoka). Daugiau informacijos dėl 25 proc. atsisakymo rasite: https://www.skatt.lt/naujienos/kildeskatt-2023/
 • Turite galimybę atsisakyti turėtos 2022 metais 25 proc. mokesčių sistemos iki 31.12.2025 , tuomet galėsite mokesčius atgauti (jeigu bus permoka). Daugiau informacijos dėl 25 proc. atsisakymo rasite: https://www.skatt.lt/naujienos/25proc-atsisakymas-2022/ 
 • Turite galimybę atsisakyti turėtos 2021 metais 25 proc. mokesčių kortelės iki 31.12.2024 , tuomet galėsite mokesčius atgauti (jeigu bus permoka). Daugiau informacijos dėl 25 proc. atsisakymo rasite : https://www.skatt.lt/naujienos/25proc-atsisakymas-2021/

Kokios lengvatos priklauso auginant vaikus?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje visada atsižvelgia į vaikus auginančius tėvelius ir taiko jiems tam tikras lengvatas. Mokesčių lengvata yra taikoma visiems tėvams, kurie augina vaikus iki 11 metų amžiaus. Vaiko ugdymo išlaidos yra pabrėžiamos metinėje pajamų deklaracijoje. Jeigu turite vieną vaiką – šios išlaidos gali siekti iki 25 000 kronų. Už kiekvieną papildomą vaiką galima pridėti po 15 000 kronų išlaidoms. Vieniši tėvai turi dar daugiau lengvatų.

Verta žinoti, kad šios išlaidos turės būti pagrįstos sąskaitomis faktūromis arba bankinių pavedimų išrašais. Auginantiems vaikus Norvegijoje, ugdymo išlaidos paprastai būna automatiškai įvestos į deklaraciją. Rankiniu būdu galima įvesti ir išlaidas vaikų darželiui/auklei/popamokinei veiklai, kurias patiria ir Lietuvoje gyvenantys vaikai.

Minėtos sumos – tai nėra grąžintinos sumos. Šios sumos – tai mokesčiai, kurie yra neapmokestinami pajamų mokesčiu (22 procentais). Pavyzdžiui, jei už darželį sumokėjote 25 000 kronų, tai turite galimybę atgauti 5500 kronų. Dėl Jums individualiai taikomų lengvatų – visada siūlome pasikonsultuoti su mūsų specialistais.

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Mokesčių grąžinimas iš Norvegijos. Kas gali susigrąžinti mokesčius?

Jeigu per pastaruosius 4 metus, Jūs oficialiai dirbote Norvegijoje, yra rekomenduojama susigrąžinti didelę dalį ten mokėtų mokesčių. Mokesčių grąžinimas (Norvegija) įmanomas tuo atveju, kai Jūs permokėjote. Taip galėjo nutikti dėl automatinio permokėjimo pačioje sistemoje, kai nuo algos buvo daugiau nuskaičiuojama valstybės mokesčiams. Taip pat tai galėjo nutikti ir dėl taikomų tam tikrų lengvatų skirtingose šalyse. Susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos gali bet kuris ten dirbęs asmuo. Sugrąžinimas yra įmanomas, tik tinkamai užpildžius metinę pajamų deklaraciją.

Mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos yra visiškai nesudėtinga paslauga, kai ją atlieka profesionalų komanda. Nėra skirtumo, ar Norvegijoje dirbote pusę metų ar kelerius metus iš eilės.

Visais atvejais yra įmanoma susigrąžinti permokėtus mokesčius. Viskas priklauso nuo uždirbtos pinigų sumos. Išimtimi gali būti tokie atvejai, kai Norvegijoje per metus buvo dirbama vos 1 ar 2 mėnesius. Tokiais atvejais paprastai yra automatiškai paskaičiuojama permokų piniginė suma.

Mokesčių grąžinimas nėra įmanomas asmenims, turėjusiems 25 proc. mokesčių kortelę, tačiau turite galimybę jos atsisakyti. Daugiau informacijos: https://www.skatt.lt/naujienos/25proc-atsisakymas-2022/ 

Neatsisakius 25 proc. Kildeskatt mokesčių sistemos iki reikiamų terminų bei nepateikus teisingai užpildytos pajamų deklaracijos, mokesčių grąžinimo negausite. Kildeskatt mokesčių sistemos galite atsisakyti už  2021 , 2022 ir 2023  metus.

Metinė pajamų deklaracija. Kaip tinkamai deklaruoti pajamas?

Norvegijoje, kaip ir Lietuvoje dirbantiems, kiekvienais metais reikia deklaruoti savo uždirbtas pajamas. Kartais yra sunku susivokti, kaip tai atlikti kitoje šalyje, todėl mes visada rekomenduojame kreiptis pagalbos į mus, pildant pajamų deklaracijas. Mokesčių deklaracija Norvegijoje yra pildoma iki kiekvienų metų balandžio 30 dienos (su atidėjimu iki  gegužės 31 d.). Deklaracijas pateikti galima jau nuo pat kovo  mėnesio vidurio. Taip pat yra galimybė deklaraciją koreguoti bet kuriuo metu 3 metų bėgyje, taigi nenusiminkite, jeigu nespėjote  2021 ar 2022  metų pajamų deklaracijų susitvarkyti pavasarį , nes galite tai padaryti bet kada 3 metų bėgyje (2020 metus galima tvarkytis iki 30.04.2024,  2021 metus galima tvarkytis iki 30.04.2025 , 2022 metus galima tvarkytis iki  30.04.2026, 2023 metus galima tvarkytis iki 30.04.2027).

Ne kiekvienas iš mūsų tinkamai moka ir turi laiko pildyti metines pajamų deklaracijas. Tam ir esame mes! Deklaracijos pildymas Norvegijoje galimas ir po trejų metų, todėl besikreipiantys į mus, vienu kartu gali susigrąžinti mokesčius net už tris metus. Tokiais atvejais Norvegijos mokesčių grąžinimas gali kiek užtrukti. Ilgiau vyksta svarstymo darbai. Taip pat reikia pateikti daugiau dokumentų. Norintiems greičiau atgauti savo pinigus – rekomenduojama pildyti metines pajamų deklaracijas kiekvieną pavasarį.

Kokie dokumentai yra reikalingi, norint susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos?

Kad mokesčių grąžinimas iš Norvegijos įvyktų kuo greičiau ir sklandžiau, visų pirma, reikia turėti su savimi pajamų deklaracijos lapus. Pajamų deklaracijų lapai yra vadinami “Skattemelding” arba “Tax return”.

Paprastai darbuotojai juos gauna paštu iki kiekvienų metų balandžio mėnesio pradžios. Tačiau tai įvyksta ne visada. Kiti darbuotojai turi elektroninius prisijungimus prie pajamų deklaracijų (su „MinID“ kodų kortele). Mokesčių grąžinimas (Norvegija) kartais gali užtrukti, jei asmuo neturi kurių nors iš šių dokumentų. Tuomet yra galimybė visiškai nemokamai užsakyti kodų korteles ir gauti jas paštu. Tereikia užpildyti formą mūsų svetainėje.

Kaip žinia, mokesčių grąžinimas iš Norvegijos didele dalimi priklauso ir nuo Jums suteiktų lengvatų. Jeigu tokios buvo taikomos Jūsų darbe – reikės pagrįsti tai bankiniais pavedimais. Jeigu patyrėte nuomos, vaikų darželio, samdytos auklės ar kitas lengvatines išlaidas – visus pervedimus taip pat reikės pagrįsti bankinių pavedimų išrašais.

Kiekviena kliento situacija yra labai individuali. Mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali būti visiškai nesudėtingas, jeigu kreipsitės į specialistus. Mes visada padedame gauti visus reikiamus dokumentus, kad pinigų grąžinimo procesas įvyktų kuo greičiau. Užpildžius specialią formą mūsų svetainėje, mes visada atsiunčiame reikiamų dokumentų sąrašą ir jeigu jų visų neturite – garantuojame, kad tikrai padėsime gauti.

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Kas yra Altinn sistema Norvegijoje ir kaip gauti prisijungimus prie jos (MinID / Buypass / BankID ) ?

Norėdami paprasčiau tvarkytis pajamų deklaracijas Norvegijoje, užsisakyti mokesčių korteles (Skattekort) , keisti gyvenamosios vietos adresus ir kt. , turite tapti elektroniniu Altinn sistemos vartotoju. Norint juo tapti reikalingi prisijungimai prie Altinn sistemos. Yra kelių rūšių ir "stiprumo" prisijungimai (nurodome tik pačius populiariausius) :

Ką daryti, jeigu negaunate užsakytų MinID prisijungimų? Informacija čia: https://www.skatt.lt/naujienos/negaunu-minid/ 

Prisijungimus prie Norvegijos mokesčių sistemos reikia užsisakyti/užsiregistruoti savarankiškai. UAB Skatt prisijungimų neužsakinėja.

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje. Kiek laiko trunka visas procesas?

Mokesčių grąžinimo etapai Norvegijoje iš pradžių gali atrodyti sudėtingi, tačiau tik ne tada, kai pasinaudojate profesionalų pagalba. Vienas iš dažniausių mūsų klientų užduodamų klausimų – kiek užtruks susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos? Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad kiekvieno kliento situacija yra individuali. Tačiau, kai yra turimi visi reikiami dokumentai ir spėjama laiku pagal datas – mokesčių grąžinimas Norvegijoje įvyksta tikrai labai greitai.

Mokesčių inspekcija Norvegijoje („Skatteetaten“) nustato mokesčių grąžinimo kalendorių kiekvienais metais. Iš esmės jis nesiskiria ir yra standartinis (mūsų skiltyje „Naujienos“ – visada yra patogu sekti informaciją ir pirmiems sužinoti apie pateiktą kalendorių). Taigi, jeigu metines pajamų deklaracijas pateikėte laiku, iki balandžio 30 dienos  – tuomet jau tų pačių metų birželio mėnesio pabaigoje prasidės pirmasis grąžinimo etapas.

Nespėjusiems pateikti metinių pajamų deklaracijų laiku – nereikia jaudintis. Mokesčių grąžinimas Norvegijoje vyksta ir antruoju etapu: nuo rugpjūčio pradžios iki pat lapkričio mėnesio pabaigos. Taigi, jeigu norite susigrąžinti mokesčius už praėjusius metus  – gali tekti palaukti minėtų datų, kuriomis vyksta mokesčių grąžinimo etapai.

Mūsų internetinėje svetainėje yra puiki galimybė pasinaudoti mokesčių skaičiuokle. Įvedus reikiamus duomenis ( išdirbtų mėnesių skaičių, datą, nuo kada dirbama šalyje, šeiminę padėtį, vaikų skaičių, išleistą pinigų sumą būsto nuomai, išlaidas vaikų ugdymui ir kita) – galėsite sužinoti, kiek maždaug mokesčių Jūs galite susigrąžinti. Paslaugos kaina 35 eur už vienus peržiūrėtus metus.

Mūsų pagrindinis siekis – patenkinti klientai. Jeigu nesate patenkinti gauta susigrąžintų mokesčių suma – visada galima pateikti skundą. Tuomet mokesčiai Norvegijoje bus dar kartą perskaičiuojami. Gera žinia, kad apskųsti galima net ir prieš tris metus gautą pinigų išmokėjimą.

UAB Skatt tikslas - pagal Norvegijos karalystėje galiojančius įstatymus padėti mokesčių mokėtojams susigrąžinti maksimalias mokesčių sumas.

Užpildę žemiau esančią formą, elektroniniu paštu gausite informaciją, kokios informacijos/dokumentų pajamų deklaracijos patikrinimui ir tvarkymui reikės. Gavę reikiamą informaciją/dokumentus ir atliktą 35 EUR mokėjimą už patikrinimą informuosime, kokią mokesčių sumą galite susigrąžinti už pasirinktus metus. Tuomet Jūs nuspręsite, ar sutinkate naudotis mūsų įmonės paslaugomis.

Taikome tik vienkartinį pajamų deklaracijos tvarkymo mokestį, tad visuomet būsite tikri, kad nereikės atiduoti papildomos savo susigrąžintų mokesčių dalies ir už suteiktą paslaugą sumokėti daugiau, nei buvo sutarta iš anksto.

 

Pajamų deklaracijos patikrinimas kainuoja 35 € (ši suma įeis į deklaracijos tvarkymo kainą).

Patikrinimus atliekame per 1-3  darbo dienas nuo apmokėjimo datos, jeigu turite vienus iš prisijungimų (MinID ,BankID, Buypass ).

Pajamų deklaracijos tvarkymo kaina nuo 50 iki 130 € (sumokėti 35 eur už patikrinimą įeiną į bendrą kainą).

Kaina priklauso nuo pajamų deklaracijos tvarkymo sudėtingumo bei papildomai grąžinamos mokesčių sumos dydžio. Tikslią kainą nustatysime po atlikto pajamų deklaracijos patikrinimo.

 

Užpildę formą apačioje gausite informaciją, kiek mokesčių grąžinimo galite gauti  už 2020, 2021, 2022 ar 2023 metus.  Kiekvieniems metams atskirai turi būti užpildoma forma.

Mokesčių grąžinimą gausite tik į savo individualią banko sąskaitą tiesiogiai iš Norvegijos mokesčių inspekcijos. Nereikia pasirašyti įgaliojimų mokesčių grąžinimą perleisti mūsų įmonei. Būsite tikri, kad atgavote visus mokesčius, kurie jums priklausė.

 

Ką UAB Skatt už 35 eur pajamų deklaracijos tikrinimo mokestį atlieka:

 • Peržiūrime jūsų pajamų deklaracijos duomenis palygindami su A-registro ataskaitomis (patikriname ar nėra tarp pateiktų duomenų neatitikimų / klaidų)
 • Patikriname, ar visų jūsų darbdavių/NAV mokestinės pajamos yra įtrauktos į pajamų deklaraciją
 • Patikriname ar teisingai suformuotas jūsų darbo laikotarpis tam tikrais metais deklaracijoje (Minstefradrag)
 • Išnagrinėję jūsų užpildytos anketos duomenis patikriname, ar įmanoma pritaikyti mokesčių lengvatas
 • Patikriname, ar užregistruoti jūsų banko sąskaitos duomenys mokesčių grąžinimui
 • Gaunate nemokamas konsultacijas telefonu arba e-mail

Šių pajamų deklaracijų UAB Skatt  netvarko :

 • Dirbusiems pagal "Enkeltpersonforetak"  (individuali įmonė Norvegijoje), tačiau galime rekomenduoti buhalterinę įmonę
 • Norintiems deklaruoti akcijas/vertybinius popierius/dividendus/kripto valiutas
 • Norintiems deklaruoti NT pardavimą užsienyje
 • Dirbantiems jūroje (žvejams ir jūrininkams )

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

 

SVARBU! FORMOSE PATEIKITE KUO DAUGIAU INFORMACIJOS, NES TAI GALI ĮTAKOTI GRĄŽINAMOS MOKESČIŲ SUMOS DYDĮ .

DEKLARACIJOS UŽ 2023 METUS PATEIKIMO TERMINAS   - SU ATIDĖJIMU IKI  GEGUŽĖS 31  D.

VĖLIAU DAR KOREGUOTI GALUTINĘ DEKLARACIJĄ GALIMA 3 METUS.

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie deklaracijos tikrinimą bei tvarkymą. Informuojame, kokių dokumentų reikės.
3
Pateikite dokumentusNurodytus dokumentus mums atsiųskite nuskenuotus elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu.
4
Tvarkome jūsų deklaracijąAtlikę reikiamas korekcijas, sutvarkytą pajamų deklaraciją tolimesniam nagrinėjimui perduodame Norvegijos mokesčių inspekcijai (Skatteetaten).
5
Džiaukitės rezultataisPatvirtintą galutinę pajamų deklaraciją gausite paprastu paštu arba galėsite matyti elektroninėje Altinn sistemoje, o netrukus gausite ir mokesčių grąžinimą į savo banko sąskaitą arba popieriniu čekiu, kurį galėsite išsigryninti bet kuriame banke.

DUK

Jeigu yra permokėtų mokesčių, jie sugrįžta automatiškai (nebent turėjote 25 proc. Kildeskatt mokesčių sistemą, tuomet nesitvarkant mokesčiai automatiškai nesugrįš). Tačiau kita dalis mokesčių, kuri priklauso pritaikant įvairias mokesčių lengvatas, automatiškai nėra grąžinama. Kiekvienam mokesčių mokėtojui reikia mokesčių lengvatas užsipildyti pajamų deklaracijų lapuose popieriniu ar elektroniniu būdu. Taip pat pridėti reikiamus dokumentus (pagal taikomas mokesčių lengvatas).

Ne, išvykstant iš Norvegijos visų mokesčių susigrąžinti negalima. Jų atgausite tiek ,kiek ir paprastai priklausytų.

Jeigu yra mokesčių trūkumas, galite gauti ir mokesčių skolą, kurią reikės padengti. Taigi ne visada grąžina.

Priklauso nuo situacijos. Kartais skola susidaro iš neprimokėtų mokesčių (tiesiog kiekvieną mėnesį per mažai jums mokesčių nuo atlyginimo nuskaičiuodavo), o kartais būna įsivėlusi Skattemelding dokumente klaida, kurią būtina ištaisyti, kad skolos neliktų.

Tik pats mokesčių mokėtojas atsakingas už duomenis savo mokesčių kortelėje (Skattekort), pagal kurią mokesčiai nuo pajamų yra atskaičiuojami. Skattekort reikia kiekvienų metų pradžioje pasitikrinti ir jeigu reikia – koreguoti. Tuomet mokesčiai bus atskaičiuojami kiekvieną mėnesį teisingai ir kitais metais skolų nesusidarys. Mokesčių kortelių (Skattekort) koregavimus atliekame ir mes. Norėdami šios paslaugos, kreipkitės rašydami mums email į info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Taip atsitiko, nes neturite mokesčių kortelės (Skattekort). Ją reikia kuo skubiau užsisakyti. Mokesčių korteles užsakome ir mes jūsų pageidavimu. Kreipkitės rašydami mums email į info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Kiekvieno mokesčių mokėtojo pajamų deklaracija yra unikali, jos lyginti su kitų asmenų deklaracijomis mes negalime. Nuo daug įvairių aspektų mokesčių grąžinama suma priklauso. Kiek galite susigrąžinti mokesčių jūs asmeniškai, informuosime jus, kai užpildysite mokesčių grąžinimo formą mūsų svetainėje.

Ketverius paskutinius – 2020, 2021, 2022, 2023

Pirminės pajamų deklaracijos dokumentas, kuriame dar galite atlikti korekcijas iki balandžio 30 d. (pratęsus imtinai iki gegužės 31 d.). Jame matote visas savo darbovietes ir uždirbtas metines pajamų bei sumokėtų mokesčių sumas. Jeigu duomenys neteisingi, privalote juos koreguoti.
Vieniems mokesčių mokėtojams jau būna nurodyta preliminari grąžinama mokesčių suma (arba skola) šiame dokumente, o kitiems – ne.
Skattemelding dokumentą gaunate balandžio mėnesio pradžioje paprastu paštu arba jį galite gauti į atinn sistemą laikotarpiu 07.03.2024 - 21.03.2024  , jeigu esate elektroninis vartotojas (turite MinID, BankID arba Buypass prisijungimus).
Gavus galutinę pajamų deklaraciją (Skatteoppgjor ) dar galima ją koreguoti ateinančius 3 metus.

Galutinės pajamų deklaracijos dokumentas, kuris parodo galutinę apskaičiuotą grąžinamą mokesčių sumą arba skolą. Jūsų atliktos korekcijos iki 30.04 arba 31.05. turi būti jame įtrauktos.
Mokesčiai pervedami į mokesčių mokėtojų banko sąskaitas per 1-3 sav. nuo Skatteoppgjør pateikimo datos.
Jeigu norvegiškos banko sąskaitos neturite ir lietuviškos nesate užregistravę Kemnerkontoroje, mokesčių grąžinimas atkeliaus popieriniu čekiu į pašto dėžutę. Išsigryninti reikės banke.

Kodai, kuriais prisijungus svetainėje www.altinn.no galite matyti savo pajamų deklaracijų duomenis bei juos koreguoti.

MinID registracijos laiškas išsiunčiamas adresu, kuriuo asmuo Folkeregistre yra registruotas. Užsakydami MinID  prisijungimus, mes neturime galimybės matyti adreso, kuriuo jie bus išsiųsti. Sužinoti, kokiu adresu iškeliavo užsakyti kodai, galite pasiskambinę tiesiogiai į Folkeregistrą tel. 800 80 000 (Norvegijos įstaiga), skambinant iš užsienio +47 22 07 70 00.
Jeigu per 2 sav. nuo užsakymo MinID registracijos laiško negavote, rekomenduojame užsisakyti adreso keitimo paslaugą www.skatt.lt/paslaugos/adreso-keitimas ir tuomet paprašyti mūsų MinID  užsakyti iš naujo. Nuo adreso pakeitimo datos, kodus teisingu adresu turite gauti po 8-10 sav.

Taip. Pritaikant mokesčių lengvatas reikalingi dokumentai, kurie galėtų jas pagrįsti. Jeigu dalies jų nepateikiate, mokesčių suma atitinkamai mažėja.

Skattemelding yra pirminė deklaracija, kurioje dar galimi pokyčiai iki galutinės pajamų deklaracijos (Skatteoppgjør). Jeigu nuo Skattemelding pateikimo datos Norvegijos mokesčių inspekcija dar gavo papildomų duomenų iš jūsų darbdavio(-ių) ar kitų šaltinių, galutinė mokesčių suma normalu, kad pasikoregavo.

Pasiskambinus į Folkeregistrą tel. 800 80 000 , skambinant iš užsienio +47 22 07 70 00

Tikslios mokesčių grąžinimo datos nustatomos kiekvienais metais. Jas mes nurodome savo svetainės skiltyje „Naujienos“ kiekvieną pavasarį (kai tik Norvegijos mokesčių inspekcija šias datas paskelbia). Pirmasis mokesčių grąžinimo etapas paprastai būna balandžio mėnesio pabaigoje, o antrasis tęsiasi iki lapkričio mėnesio pabaigos. Gruodžio mėnesio pradžioje jau visi mokesčių mokėtojai turi būti gavę mokesčių grąžinimus (arba skolas).

Minimalus stažas, nuo kada pradeda kauptis pensija – 3 metai. Daugiau pensijų klausimais rekomenduojame konsultuotis įstaigoje NAV tel. +47 55 55 33 34.

Paskutinės deklaracijos pateikiamos lapkričio  mėnesio pabaigoje. Jeigu gruodžio pradžioje jos dar nesate gavę, kreipkitės į Norvegijos mokesčių inspekciją (Skatteetaten) tel. 800 80 000 , skambinant iš užsienio +47 22 07 70 00.

Reikia užsipildyti banko sąskaitos registracijos formą Skatteetaten sistemoje. Tvarkydami jūsų pajamų deklaracijas, jeigu matome, kad jūsų banko sąskaitos duomenys neužregistruoti - juos užregistruojame (papildomai nekainuoja).

Jeigu esate elektroninis altinn sistemos vartotojas, sąskaitas faktūras matysite elektroniniu būdu. Jose bus nurodyti mokėjimo terminai. Jeigu nesate el.vartotojas, sąskaitas faktūras gausite paprastu paštu.

Tinka, jeigu neužsisakinėjote naujų ir nesikeitė jūsų norvegiškas ID/D  numeris.

Kainuoja 35 EUR , tačiau ši suma įtraukiama į deklaracijos tvarkymo kainą.

Nuo tada, kai gaunate Skattemelding dokumentą. E-vartotojai juos į Altinn sistemą gaus laikotarpiu 07.03.2024 - 21.03.2024, kiti - balandžio mėnesio pradžioje paprastu paštu.
Deklaracijų tvarkymas vyksta iki 31.05.2024 (rekomenduojama susitvarkyti iki 30.04.2024)  .
Gavus galutinę deklaraciją, ją koreguoti dar bus galima ateinančius  3 metus.
 
 

Pildyti formą