Kraunasi…

Vienkartinė išmoka už vaiką Norvegijoje

Vienkartinė išmoka už vaiką (engangsstønad ved fødsel og adopsjon) Norvegijoje skiriama  moterims, kurios iki kūdikio gimimo šioje šalyje gyveno ir buvo registruotos Folkeregistre bei po gimdymo su vaiku planuoja Norvegijoje gyventi mažiausiai 12 mėnesių. Šios moterys yra Norvegijos socialinio draudimo narės (folketrygden), tačiau neuždirbo teisės gauti motinystės išmokas.

Šios vienkartinės gimdymo išmokos Norvegijoje suma šiuo metu yra 92 648 NOK (pagimdžius ar įsivaikinus nuo 01.01.2023). Jei moteris pasirenka šią išmoką, motinystės atostogų išmokos jai nebepriklauso.

Siųsti paraišką dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui Norvegijoje galima ne anksčiau kaip po 22 nėštumo savaitės ir ne vėliau kaip 6 mėnesiai po gimdymo. Siunčiant prašymą prieš vaiko gimimą, privaloma pridėti pažymą iš gydytojo apie numatytą gimdymo datą (bekreftelse på termin).

Rekomenduojame paraišką dėl vienkartinės išmokos tvarkytis, kai mama yra registruota Folketrygd narė (turi pastovųjį norvegišką ID numerį). Gavus vienkartinę išmoką, mama su vaikeliu turės Norvegijoje gyventi mažiausiai 12 mėnesių.

Vienkartinė gimdymo išmoka skiriama vaiko motinai. Vaiko tėvas gali prašyti išmokos tik tais atvejais, kuomet tėvui priskiriama visiška arba dalinė vaiko globa.

Mes padėsime Jums susitvarkyti visus reikiamus dokumentus, kad gautumėte vienkartinę gimdymo išmoką.

 

Paraiška dėl vienkartinės išmokos skyrimo gimus vaikui Norvegijoje 130  (įskaičiuotos konsultacijos)

Konsultacija, neužsisakant dokumentų tvarkymo - 40 

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie vienkartinės išmokos tvarkymo eigą. Informuojame, kokių dokumentų reikės.
3
Pateikite dokumentusNurodytus dokumentus mums atsiųskite nuskenuotus elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu.
4
Pateikiame jūsų paraišką vienkartinei išmokai gautiUžpildome paraišką dėl vienkartinės išmokos už vaiką skyrimo ir pateikiame ją NAV tolimesniam nagrinėjimui.
5
Džiaukitės rezultataisNAV išnagrinėjus pateiktą paraišką vienkartinei išmokai už vaiką gauti, gausite patvirtinimą paprastuoju paštu, o neužilgo gausite ir išmoką į banko sąskaitą.

Pildyti formąVienkartinė išmoka už vaiką Norvegijoje