Kraunasi…

S1 forma

S1  forma patvirtina Norvegijoje turimą draudimą ir suteikia teisę asmeniui gauti nemokamas medicinos paslaugas Lietuvoje.

Ši pažyma naudinga dirbti į užsienį vykstantiems darbuotojams, valstybės tarnautojams bei jų išlaikomiems asmenims. Tačiau teisę  gauti S1 formą turi tik tie asmenys, kurie išpildo BENT  VIENĄ iš nurodytų sąlygų:

  • Asmuo turi šeimą, gyvenančią  Lietuvoje (sutuoktinis(-ė) ,ir/ar nepilnamečiai vaikai)
  • Asmuo dirba Norvegijoje pagal tokią darbo sutartį, kad ne rečiau kaip kas 3 savaites lankosi Lietuvoje (ištisus metus)
  • Asmuo turi tik laikinąjį norvegišką numerį (D numeris) , nuosavą NT Lietuvoje bei Folkeregistre jo registracijos adresas yra lietuviškas

S1 forma Norvegijoje išduodama už 6 mėnesius atgal nuo prašymo datos ir galioja maksimaliai 3 metus į priekį jeigu galioja asmens darbo sutartis Norvegijoje tuo laikotarpiu. S1 forma negalioja už visą praėjusį laikotarpį (tik už 6 mėnesius atgal nuo prašymo pateikimo datos).

S1 formą išduoda HELFO įstaiga, o gausite ją paprastu paštu, adresu , kuriuo esate Norvegijos Folkeregistre registruotas , arba į Digitalpostboks (jei esate naudotojas) per 10-12  sav. Gautą S1 formą privalote pristatyti į vietines ligonių kasas Lietuvoje.

Tad jei domitės kaip gauti  S1 formą Norvegijoje, žinokite, kad Jums reikės šių dokumentų: darbo sutarties ir patvirtinimo iš darbdavio, kad šiai dienai dirbate (jeigu darbo sutartis pasirašyta seniau nei prieš vienerius metus). Jeigu gaunate išmokas iš NAV vietoje darbo pajamų (foreldrepenger, sykepenger, svangerskapspenger, pleiepenger, kt.), reikės pateikti sprendimo iš NAV skirti išmokas laiško kopiją ("Melding om vedtak" ).

S1 formos užsakymo kaina - 65 

Užpildžius žemiau esančią formą, gausite informaciją dėl paslaugos mokesčio (65 eur) mokėjimo. Sumokėjus, gausite į el. paštu informaciją, kokius dokumentus reikės pristatyti formos užsakymui. Gavę reikiamus dokumentus - formą užsakysime per  4-6 darbo dienas. Jos išdavimas užtruks iki 10-12 sav. nuo užsakymo datos.

Pasitikėkite mūsų darbu ir drąsiai kreipkitės konsultacijoms el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Turite PSD skolą Lietuvoje ir norite ją panaikinti už praėjusį laikotarpį? Šiam tikslui daugiau informacijos rasite čia: https://www.skatt.lt/paslaugos/psd/

S1 forma nepanaikina PSD skolų Lietuvoje už praėjusį laikotarpį ( galioja tik už 6 mėnesius atgal nuo prašymo pateikimo datos).  Artėjant formos galiojimui  į pabaigą reikia atlikti  S1 formos užsakymą iš naujo (užsakyti galima ne anksčiau kaip tą mėnesį, kada baigiasi formos galiojimas) .

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie Helfo S1 formos užsakymo eigą. Informuojame, kokių dokumentų reikės
3
Pateikite dokumentusNurodytus dokumentus mums atsiųskite nuskenuotus elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu
4
Užsakome jums Helfo S1 formą
5
Džiaukitės rezultataisUžsakytą Helfo S1 formą gausite i Digital postboks arba paprastuoju paštu 8-10 savaičių bėgyje.

DUK

Išduoda įstaiga Helfo. Užsisakyti užpildant paraišką arba naudotis mūsų paslaugomis pildant formą https://www.skatt.lt/paslaugos/helfo-e106-forma/ .

S1 forma išduodama, kai:

    • Asmuo turi šeimą, gyvenančią  Lietuvoje (sutuoktinis(-ė) ,ir/ar nepilnamečiai vaikai)
    • Asmuo dirba Norvegijoje pagal tokią darbo sutartį, kad ne rečiau kaip kas 3 savaites lankosi Lietuvoje (ištisus metus) 
    • Asmuo turi tik laikinąjį norvegišką numerį (D numeris) bei Folkeregistre jo registracijos adresas yra lietuviškas
Pristačius Helfo S1  formą Lietuvos ligonių kasoms, galite nemokamai gauti visas medicinos paslaugas Lietuvoje. 

Helfo S1  formą reikia savarankiškai pristatyti Lietuvos Ligonių kasoms.

Galioja nuo išdavimo datos (arba 6 mėnesius atgal nuo prašymo datos ) ir  maksimaliai 3 metus į priekį arba tiek, kiek galioja jūsų darbo kontraktas Norvegijoje.

PSD skola Lietuvoje nesikaups tuo laikotarpiu, kuriuo galioja Helfo S1   forma. Tačiau Helfo S1  forma neparodo jūsų socialinio draudimo laikotarpio už praėjusį laiką (tik už 6 mėnesius atgal nuo užsakymo datos). Todėl skola už buvusį laikotarpį (iki S1 formos išdavimo) nepasinaikins. Norite pasinaikinti PSD skolą už praėjusį laiką? Užsisakyti paslaugą čia: https://www.skatt.lt/paslaugos/psd/  

Reikia pateikti metines pajamų ataskaitas iš Altinn sistemos. Daugiau apie tai skaitykite: https://www.skatt.lt/paslaugos/psd/

Nuo šiol NAV įstaiga nebepriima tiesioginių paraiškų dėl E104 formos išdavimo. Paraiškas NAV priima tik iš Sodros. Todėl norėdami gauti E104 formą, pirmiausia turite kreiptis į įstaigą Sodra ir pildyti prašymą Sodrai dėl tarpininkavimo E104 formai gauti Norvegijoje. Daugiau informacijos rasite www.sodra.lt

Pildyti formą

Helfo S1 forma