Kraunasi…
menu_paslaugos

Išmokos už vaikus Norvegijoje

Dirbate Norvegijoje ir turite vaikų iki 18 metų amžiaus? Tuomet Jums priklauso išmokos už vaikus Norvegijoje (nepriklausomai nuo to, ar vaikai gyvena Lietuvoje ar Norvegijoje). Išmokos taip pat skiriamos ir išsiskyrusiems tėvams.

Išmokos už vaikus Norvegijoje

Jeigu gyvenate Norvegijoje ir turite vaikų, būtinai pasinaudokite savo teisėmis gauti tam tikras išmokas už juos. Nėra svarbu, ar Jūsų vaikai gimė ir šiuo metu gyvena Norvegijoje ar Lietuvoje. Jeigu vaikai išsikraustė iš Norvegijos į Lietuvą ir ten gyvena, pavyzdžiui, su seneliais, jiems taip pat priklauso išmokos.

Norvegija – turtinga šalis. Nors kai kam gali atrodyti, kad viskas ten brangu, reikia nepamiršti, kad darbas ten taip pat yra vertinamas solidžiomis sumomis. Nepaisant to, kiekvienas lietuvis tikrai patiria vienokių ar kitokių išlaidų. Ypač, kai turi mažamečių vaikų. Juos reikia leisti į vaikų darželius arba samdyti aukles, norint ramiai dirbti.

Vaiko pinigai Norvegijoje kiekvienam lietuviui labai pagerina finansinę šeimos situaciją, todėl yra verta visas Jums priklausančias išmokas susitvarkyti laiku. Gera žinia yra ta, kad išmokas už vaikus Norvegijoje galima susigrąžinti net ir už praėjusius tris metus. Tiesa, šiuo atveju būtina atsižvelgti į esamą vaiko amžių. Pavyzdžiui, jeigu vaikas jau tapo pilnamečiu, išmokos už praėjusį laikotarpį nėra grąžinamos. Kalbant apie mažų vaikų (1-2 metų) išmokas, taip pat verta žinoti, kad nors ir galima susigrąžinti jas už praėjusius 3 mėnesius, tačiau, kai vaikui jau sueina 2 metai, išmokų negalima atgauti.

Taigi, svarbiausia yra suspėti laiku susitvarkyti visas išmokas. Nuo pat vaiko gimimo verta domėtis išmokų naujienomis ir prireikus pagalbos – drąsiai kreiptis į mus! Išmokų už vaikus tvarkymas Norvegijoje – nesudėtingas procesas, kai tam yra pasitelkiama profesionalių darbuotojų patirtis.

Svarbiausi kriterijai, į kuriuos yra atsižvelgiama skiriant išmokas, yra Jūsų darbo patirtis, laikas, kurį praleidote šalyje ir vaikų amžius. Nuo vaiko amžiaus priklauso skirtingos išmokos už vaikus Norvegijoje. Mokami vaiko pinigai Norvegijoje yra trijų rūšių (barnetrygd, kontantstøtte, utvidet barnetrygd).

Kuo skiriasi barnetrygd, kontantstøtte ir utvidet barnetrygd išmokos už vaikus Norvegijoje?

Vaiko pinigai Norvegijoje yra skirstomi į tris kategorijas. Vienos išmokos yra mokamos visiems vaikams iki 18 metų, kai bent vienas iš tėvų dirba Norvegijoje. Kitos – tai mažamečių (1-2 metų) vaikų išmokos. Dar kitos yra mokamos vienišiems tėvams, dirbantiems Norvegijoje. Detalesnes sąlygas ir išmokamas pinigines sumas, galite matyti žemiau esančioje lentelėje:

Visos aprašytos išmokos priklauso ir vaikams, gyvenantiems Lietuvoje su vienu iš tėvų. Svarbu, kad vienas iš tėvų dirbtų ir mokėtų mokesčius Norvegijoje.

Vienkartinė išmoka už vaiką

Kartais nutinka tokių situacijų, kuomet netrukus gimdysianti moteris neturi sukaupusi pakankamai darbo stažo Norvegijoje. Gera žinia yra ta, jog tokios moterys Norvegijoje taip pat nebūna užmirštos. Joms yra suteikiama galimybė gauti vienkartinę išmoką už vaiką Norvegijoje.

Už vaiką mokami pinigai Norvegijoje yra protingai suskirstyti visų kategorijų darbuotojams. Čia yra visiškai nesvarbu, ar uždirbate didelę ar mažesnę algą. Vaiko pinigai Norvegijoje yra mokami vienodo dydžio suma ir visiems tėvams. O neturint reikiamo sukaupto stažo – būsimos mamos irgi yra nepaliekamos nuošalyje. Vienkartinė išmoka už vaiką Norvegijoje šiuo metu siekia 90 300 kronų. Ši išmokama suma tikrai gali labai prisidėti prie kiekvienos mamos kaupiamo kraitelio savo kūdikiui.

Kiekvienai būsimai mamai verta žinoti, kad gavus vienkartinę išmoką, nebus galimybės gauti motinystės atostogų išmokų. Jos nepriklauso dėl nepakankamo darbo stažo. Todėl vienkartines išmokas tvarkosi tik tos būsimos mamos, kurios šiuo metu gyvena Norvegijoje, bet prieš gimdymą nėra dirbusios šalyje arba dirbusios per mažai.

Išmokos už vaikus Norvegijoje yra tikrai gana solidaus dydžio. Net ir gavus vienkartinę išmoką už vaiką, yra puiki galimybė visą gautą sumą pasitaupyti ir atsidėti kiekvienam mėnesiui ateityje. Taip Jūs net nejaustumėte, kad negaunate motinystės atostogų išmokų. Viskas priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Esant reikalui galite ir taupyti ir vienu kartu įsigyti daugiau reikmenų, skirtų kūdikiui. Šie vaiko pinigai Norvegijoje yra išmokami vienu kartu, tad tik nuo Jūsų asmeninių poreikių priklausys, kaip ir kada juos norėsite išleisti.

Yra tam tikros sąlygos, kurias turi atitikti būsima motina, norinti gauti vienkartinę išmoką. Viena jų – tai gimdymo metu moteris turi būti registruota, kaip Norvegijos valstybės narė ir po gimdymo su vaiku gyventi Norvegijoje bent 12 mėnesių. Gimdyti galima ir Lietuvoje, tačiau per kelis mėnesius pagimdžius būtina atvykti į Norvegiją, užregistruoti vaiką kaip Norvegijos valstybės narį ir gyventi čia mažiausiai 12 mėnesių. Išmokėjus vienkartinę išmoką po metų dažnai atliekami tyrimai, ar mama su vaiku gyveno Norvegijoje. Jeigu randama įrodymų, jog negyveno - pareikalaujama vienkartinę išmoką grąžinti.

Jums yra svarbu žinoti, kad kreiptis dėl vienkartinės išmokos už vaiką Norvegijoje reikėtų nuo 22 nėštumo savaitės iki kol vaikui sueis 6 mėnesiai. Nepraleiskite progos ir būtinai pasinaudokite šia puikia galimybe papildyti savo kūdikio kraitelį!

Kitos išmokos ir galimos lengvatos už vaikus

Vaiko pinigai Norvegijoje labai padeda visiems tėveliams susitvarkyti su įvairiomis išlaidomis. Išmokos už vaikus Norvegijoje susidaro ne vien iš kas mėnesį gaunamų papildomų pajamų, tačiau ir nuo taikomų tam tikrų lengvatų. Jeigu auginate vaikus iki 12 metų amžiaus, Jums priklauso mokesčių lengvata, pavadinimu „Foreldrefradrag”. Ši lengvata yra pritaikoma, pildant metines pajamų deklaracijas ir prie jų galima priskirti patirtas išlaidas vaikų darželiui, samdytai auklei arba kokiai nors vaiko popamokinei veiklai (Norvegijoje tai vadinama „SFO“).

Auginantiems vieną vaiką iki 12 metų amžiaus, galima turėti iki 25 000 kronų išlaidų vaiko ugdymui. Už kiekvieną papildomą vaiką šeimoje, galima pridėti po 15 000 kronų. Jeigu Jūsų vaikas gyvena Lietuvoje ir ten patiria ugdymo išlaidų – jas taip pat galima kompensuoti. Tam tereikia turėti visus banko išrašus, kuriais būtų įrodyti atlikti mokėjimo pavedimai vaikų darželiui, auklei ar lankytiems būreliams.

Vieniši tėvai turi dar daugiau mokesčių lengvatų. Jos priklauso visiems vienišiems tėvams, kurie augina vaikus iki 18 metų amžiaus. Ši mokesčių lengvata Norvegijoje yra vadinama „Særfradrag-enslig forsørger”. Turint šią lengvatą ir pilnai išdirbus visus metus šalyje, galima įsitraukti deklaracijoje papildomas 51804 kronas ugdymo išlaidoms. Jeigu Norvegijoje nedirbote pilnų metų ir negavote „utvidet barnetrygd“ išmokų kiekvieną mėnesį, tuomet prieš tai minėta suma yra padalinama pagal mėnesius: 4317 kronų priklauso kiekvienam mėnesiui.

Jeigu nesate tikri, kokios išmokos už vaikus Norvegijoje Jums priklauso, maloniai kviečiame kreiptis į mus. Mes padėsime Jums greičiau ir patogiau sutvarkyti visas lengvatas ir išmokas bei gauti priklausančius pinigus laiku.

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Kokio dydžio išmoką galite gauti?

Kaip jau ir buvo minėta, Jums priklausančias išmokas už vaikus Norvegijoje įtakoja daugybė faktorių. Išmokų skyrimo sąlygos kiekvienam asmeniui yra labai individualios.

Siekdami daugiau skaidrumo, mes esame parengę specialią anketą. Ją užpildžius, galėsime greičiau bendradarbiauti, siekiant sutvarkyti visas Jums priklausančias išmokas.

Užpildykite apačioje esančią formą ir mes su Jumis susisieksime bei atsiųsime reikiamų dokumentų sąrašą išmokoms tvarkyti.

Išmokų už vaikus Norvegijoje "Barnetrygd" tvarkymo kaina - 119  

Išmokų už vaikus Norvegijoje "Barnetrygd" + "Kontantstøtte" tvarkymo kaina - 169 € 

Vaikų skaičius neįtakoja kainos!

Vaiko pinigus Norvegijoje galite susigrąžinti už praėjusį laikotarpį, net jeigu šiuo metu Norvegijoje nebedirbate. "Barnetrygd" išmokos už vaikus grąžinamos už 3 paskutinius praėjusius metus. "Kontantstøtte" išmokos už vaikus grąžinamos už 3 paskutinius praėjusius mėnesius.

Išmokas už vaikus gausite tik į savo individualią banko sąskaitą tiesiogiai iš Norvegijos įstaigos NAV.  Nepasirašinėjami įgaliojimai išmokas perleisti mūsų įmonei. Būsite tikri, kad gaunate visas išmokas, kurios jums priklauso.

Dėmesio ! Į paslaugų kainą yra įskaičiuota visų papildomų laiškų iš NAV atsakymas bei papildomų dokumentų išsiuntimas iki išmokų patvirtinimo.

Nuo 01.01.2018 skiriamos išmokos už vaikus Lietuvoje (šiuo metu nuo 73 EUR vaikui) . Jei Jūsų vaikai gyvena Lietuvoje ir vaikų mama/tėtis yra Lietuvoje dirbanti/-is,  iš Norvegijos gausite išmokų skirtumą (Norvegijos išmokų dydis - Lietuvos išmokų dydis). Atkreipkite dėmesį, kad Lietuvoje skirtingi išmokų už vaikus dydžiai daugiavaikėms šeimoms.

Taip pat tvarkome Motinystės/Tėvystės atostogų išmokas (dekretą), Tėvo kvotą bei vienkartinę išmoką gimus vaikui. Dėl šių paslaugų susisiekti el.paštu info@skatt.lt arba tel.  +370 615 455 66.

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie išmokų už vaikus tvarkymo eigą. Informuojame, kokių dokumentų reikės.
3
Pateikite dokumentusNurodytus dokumentus mums atsiųskite nuskenuotus elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu.
4
Pateikiame jūsų paraišką išmokoms gautiUžpildome reikiamas paraiškas dėl išmokų už vaikus skyrimo ir pateikiame jas NAV tolimesniam nagrinėjimui. Gavę laiškų iš NAV, persiunčiate juos nuskanuotus mums elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu. Paraiškos nagrinėjimas vidutiniškai užtrunka 6 mėnesius.
5
Džiaukitės rezultataisNAV išnagrinėjus pateiktą paraišką išmokoms už vaikus gauti, gausite patvirtinimą paprastuoju paštu, o neužilgo pradėsite gauti ir išmokas į banko sąskaitą. Išmokas galite gauti ir į lietuvišką banko sąskaitą.

DUK

Galite gauti tiek barnetrygd (1054 - 1676 KR/ mėn) , tiek kontantstøtte (7500 KR/mėn) tipo išmokas, priklausomai nuo vaikų amžiaus. Barnetrygd išmokos grąžinamos už 3 praėjusius metus nuo paraiškos pateikimo datos. Kontantstøtte išmokos grąžinamos už 3 praėjusius mėnesius nuo paraiškos pateikimo datos. Jeigu išmokos už vaikus (nuo 73 EUR/mėn) jums priklauso Lietuvoje, gauta išmokų suma Lietuvoje iš Norvegijos išmokų išsiminusuos. Dėl barnetrygd išmokų galite kreiptis, kai vaikai yra iki 18 metų amžiaus. Jeigu paraiška pateikiama, kai vaikui jau yra suėję 18 m. , išmokos už praėjusius 3 metus nėra grąžinamos.
Taip galite. Jeigu vaikas nelanko darželio Lietuvoje, galite gauti 7500 KR/ mėn. Kontantstøtte išmokos skiriamos nuo 13 iki 24 mėnesių amžiaus vaikams (iš viso 7500 KR x 11 mėnesių). Jos grąžinamos už 3 paskutinius mėnesius nuo paraiškos pateikimo datos. Dėl kontantstøtte išmokų galite kreiptis, kai vaikai yra nuo 1 iki 2 metų amžiaus. Jeigu paraiška pateikiama kai vaikui jau suėję 2 metai, išmokos ir už praėjusius 3 mėnesius nebegrąžinamos.
Taip, vaiko mama gali gauti vaiko pinigus Lietuvoje, jeigu yra dirbanti. Jeigu vaiko mama Lietuvoje nedirba- pilnas išmokas moka tik Norvegija. Išmokų Lietuvoje dydis išsiminusuos iš išmokų Norvegijoje dydžio. Tik tvarkydamiesi paraišką, turite informuoti NAV įstaigą, kad išmokas Lietuvoje gaunate. Jeigu išmokas Norvegijoje jau gaunate seniau, o tik dabar susitvarkėte vaiko pinigus Lietuvoje, kuo skubiau išsiųskite NAV įstaigai sprendimą iš socialinio skyriaus Lietuvoje jums išmokas skirti (žinoma, su vertimu į anglų ar norvegų kalbą).
Taip, priklauso.
  • Barnetrygd išmokos vaikams iki 18 metų amžiaus (1054 - 1676 KR/mėn).
  • Kontantstøtte išmokos vaikams nuo 13 iki 23 mėn. amžiaus (7500 KR/mėn).
  • Utvidet barnetrygd išmokos priedas vienišiems tėvams  (1054 KR/mėn)

Pildyti formą

IŠMOKOS UŽ VAIKUS