Kraunasi…
menu_paslaugos

Bedarbio pašalpa Norvegijoje

Bedarbio išmokos ir jų skyrimo tvarka

Bedarbio išmokos Norvegijoje skiriamos tuomet, jeigu Jūs:

 • Visiškai netekote darbo arba darbo laikas sumažėjo daugiau nei 40 proc. lyginant su buvusiu darbo krūviu.
 • Per paskutinius 12 mėnesių uždirbote ne mažiau kaip 74 894 NOK arba per paskutinius 36 mėnesius 224 681 NOK.
 • NAV sistemoje esate registruotas aktyviu darbo ieškotoju ir kas 14 dienų siunčiate ataskaitas (meldekort).
 • Aktyviai ieškote darbo, atnaujinate savo CV, pildote "Aktivitets" planą bei vykdote kitus NAV įstaigos reikalavimus (lankotės paskirtuose susitikimuose, kursuose ir t.t.)
 • Gyvenate Norvegijoje 

Kokio dydžio išmokas galite gauti?

Bedarbio išmoką sudaro 80 proc. buvusių pajamų, jeigu jūsų metinės pajamos buvo ne didesnės kaip 299 574 NOK

Bedarbio išmoką sudaro 62,4 proc. buvusių pajamų, jeigu jūsų metinės pajamos buvo didesnės kaip 299 574 NOK

Jei turite nepilnamečių vaikų, skiriamas priedas (17 NOK per dieną).

Dagpenger išmokų skaičiuoklė: https://www.nav.no/arbeid/dagpenger/kalkulator 

Kada pradedamos mokėti bedarbio išmokos:

 • Jeigu buvote atleistas darbdavio iniciatyva, bedarbio išmokos priklauso nuo 4 dienos po registracijos NAV bei paraiškos dėl bedarbio išmokų gavimo patvirtinimo.
 • Jeigu iš darbo išeinama savo noru, išmokos pradedamos mokėti po 12 savaičių po registracijos NAV bei paraiškos dėl bedarbio išmokų gavimo patvirtinimo.
 • Paraišką dėl bedarbio išmokų skyrimo rekomenduojama užsipildyti likus savaitei iki paskutinės darbo dienos ir ne vėliau kaip tą pačią dieną, kai registruojatės bedarbiu NAV sistemoje.
 • Paraiškas dėl dagpenger išmokų skyrimo NAV įstaiga paprastai išnagrinėja per 1-2 mėnesius

Kokia bedarbio pašalpos Norvegijoje mokėjimo trukmė?

Laikotarpis, kuriuo galite gauti bedarbio pašalpą Norvegijoje, priklauso nuo Jūsų uždirbtų pajamų per praėjusius kalendorinius metus arba nuo Jūsų vidutinių pajamų per paskutiniuosius trejus kalendorinius metus, prieš pateikiant prašymą dėl bedarbio pašalpos.

Bedarbio išmokos Norvegijoje gavimo laikotarpis 2 metai, skiriamas tuomet, jei asmens metinės pajamos bent 2 kartus viršijo nacionalinio draudimo fondo bazinę sumą (199 716 NOK). Kita išmokos mokėjimo trukmė yra vieneri metai. Toks laikotarpis skiriamas tuomet, kai pajamos 2 kartus neviršijo nacionalinio draudimo fondo bazinės sumos (t.y kai metinės pajamos mažesnės kaip 199 716 NOK).

Bedarbio išmokos Norvegijoje mokamos tik gyvenant ir darbo ieškant Norvegijoje. Yra galimybė 3 mėnesiams išmokas persikelti į Lietuvą, daugiau apie tai skaitykite čia: https://www.skatt.lt/naujienos/bedarbio-ismoku-perkelimas-i-lietuva/  . Svarbi sąlyga norint bedarbio išmokas persikelti - turite mažiausiai 4 sav. gauti dagpenger išmokas gyvenant Norvegijoje prieš perkėlimą.

Norint susitvarkyti bedarbio išmoką Norvegijoje, Jums reikės šių dokumentų:

 1. Darbo sutarties iš paskutinės darbovietės
 2. Darbo sutarties nutraukimo (Oppsigelse) kopijos iš darbdavio
 3. CV (gali būti lietuvių kalba ir labai elementarus)
 4. Darbdavio užpildytos formos dėl bedarbio pašalpos
 5. BankID arba Buypass prisijungimų 
 6. Jūsų banko sąskaitos numerio ir banko pavadinimo išmokai gauti
 7. Nepilnamečių vaikų gimimo liudijimų, išverstų į anglų ar norvegų kalbą

Instrukcija, kaip užsisakyti Buypass prisijungimus: https://www.skatt.lt/naujienos/buypass-kaip-uzsisakyti/

Laikinasis nedarbas Norvegijoje dėl koronaviruso - Permittering. Daugiau apie tai skaitykite: https://www.skatt.lt/naujienos/permittering   ir  https://www.skatt.lt/naujienos/algos-kompensacija-nav/

Bedarbio išmokų tvarkymo kaina - 99 

Bedarbio išmokų perkėlimo į kitą ES valstybę kaina - 50 € 

Permittering (laikino nedarbo) išmokų tvarkymo kaina - 60 €

Paraiška algos kompensacijai gauti už permittering pirmas 20 dienų - 50 €

Pasitikėkite mūsų darbu ir drąsiai kreipkitės konsultacijoms el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

Pildydami formą dėl laikino nedarbo, būtinai laukelyje "Pastabos" įrašykite - PERMITTERING.

1
Užpildykite formą internetu

PILDYTI FORMĄ
2
Gaukite informaciją elektroniniu paštuIšsiunčiame jums visą reikiamą informaciją apie bedarbio išmokų tvarkymo eigą. Informuojame, kokių dokumentų reikės.
3
Pateikite dokumentusNurodytus dokumentus mums atsiųskite nuskenuotus elektroniniu paštu arba jų kopijas paprastuoju paštu.
4
Pateikiame jūsų paraišką nedarbo išmokoms gautiUžpildome paraišką dėl nedarbo išmokų skyrimo ir pateikiame ją NAV tolimesniam nagrinėjimui. Užregistruojame jus NAV sistemoje kaip darbo ieškantį asmenį bei apmokome naudotis šia sistema.
5
Džiaukitės rezultataisNAV išnagrinėjus pateiktą paraišką nedarbo išmokoms gauti, gausite patvirtinimą paprastuoju paštu, o neužilgo pradėsite gauti ir išmokas į banko sąskaitą.

DUK

Kai darbo krūvis sumažėja daugiau kaip 50 proc. ir paskutinių 12 mėnesių  pajamos prieš mokesčius buvo ne mažesnės kaip 149 787 kr arba 36 paskutinių mėnesių 299 574  kr. Kai esate aktyvus darbo ieškotojas ir gyvenate Norvegijoje. Kai kas 14 dienų siunčiate „meldekortas“ bei vykdote visus kitus NAV įstaigos reikalavimus.
Anksčiausiai registruotis galima likus savaitei iki paskutinės darbo dienos. Vėliausiai pačią pirmąją nedarbo dieną. Užsiregistravus vėliau, išmokos (dagpenger) už praėjusį laiką paskaičiuotos nebus. Būtina ne tik užsiregistruoti NAV sistemoje darbo ieškotoju, bet ir pateikti paraišką dėl nedarbo išmokų (dagpenger) skyrimo per nurodytą laikotarpį.
Taip, galite. Tik jums bus taikomas 12 savaičių laukimo laikotarpis. Šias 12 savaičių turėsite pildyti meldekortas kas 14 dienų, aktyviai ieškoti darbo ir gyventi Norvegijoje, tačiau už šias 12 savaičių jums bus nemokamos nedarbo išmokos (dagpenger).
Negalite. Turite gauti leidimą vykti atostogų į Lietuvą iš įstaigos NAV. Gavę leidimą ir išvykę sekančioje meldekortoje prabūtas dienas Lietuvoje turite žymėti kaip „ferie“ (atostogas). Už tą laiką nedarbo išmokos (dagpenger) nėra mokamos.
Galima išmokas persikelti į Lietuvą maksimaliai 3 mėnesiams. Po 3 mėnesių turite grįžti atgal į Norvegiją ir naujai užsiregistruoti NAV įstaigoje (atnaujinti nedarbo išmokų mokėjimą) . Negrįžus, išmokos po 3 mėnesių nutraukiamos. Išvykti ir persikelti bedarbio išmokas galite, jeigu jau esate gavęs nedarbo išmokas (dagpenger) mažiausiai 4 savaites Norvegijoje ir kai turite PD U2 formą iš NAV (leidimą išmokas persikelti). Daugiau apie tai skaitykite: https://www.skatt.lt/naujienos/bedarbio-ismoku-perkelimas-i-lietuva/
Leidimas išvykti iš Norvegijos ir persikelti nedarbo išmokas 3 mėnesiams į kitą ES valstybę.
Meldekortą išsiųsti kuo greičiau ir jeigu reikia kreiptis į NAV įstaigą dėl nedarbo išmokų atnaujinimo.
Kuo greičiau susisiekti su NAV įstaiga telefonu +47 55 55 33 33 arba tiesiogiai nuvykus ir paaiškinti situaciją.
Taip turite pranešti įstaigoms Skatteetaten ir NAV.

Pildyti formą

Bedarbio išmokos