Kraunasi…
menu_naujienos

VAIKO PINIGAI NORVEGIJOJE

Skiriamos kelios vaiko pinigų Norvegijoje rūšys. Apie jas aprašysime šiek tiek plačiau.

BARNETRYGD – išmokos, skiriamos vaikams 0-18 metų amžiaus. Jos mokamos visiems vaikams, kurių bent vienas iš tėvų dirba/-o Norvegijoje. Barnetrygd išmokas galima susigrąžinti už 3 paskutinius metus bei būtina jas susitvarkyti dar nesulaukus 18-ojo vaiko gimtadienio (kitaip bus per vėlu). Išmokas galima gauti ir už vaikus, kurie gyvena Lietuvoje.

Barnetrygd išmokų dydis – 1054 NOK/mėn. Jeigu gaunami vaiko pinigėliai Lietuvoje, jie išsiskaičiuoja iš barnetrygd išmokų.

UTVIDET BARNETRYGD – Barnetrygd išmokų priedas (nuo 01.03.2019 1054 kr/mėn) skirtas vienišiems tėvams. Jį gauti galite, jeigu esate nesusituokę arba išsiskyrę ir neturite sugyventinio/ės. Utvidet barnetrygd skiriamas iki 18m. amžiaus. Jį galite susigrąžinti už 3 praėjusius metus. Vaikui suėjus 18 metų, išmokų už praėjusį laikotarpį nebeatgausite. Utvidet barnetrygd galima gauti ir už vaikus, kurie gyvena Lietuvoje.

Utvidet barnetrygd išmokų dydis – 1054 NOK/mėn. nepriklausomai nuo vaikų skaičiaus.

KONTANTSTØTTE – išmokos, skiriamos vaikams 13-24 mėn. amžiaus (max 11 mėnesių mokamos), kurie nelanko darželio. Ta pati sąlyga, jog vienas iš tėvų dirbtų Norvegijoje. Vaikai gali gyventi ir Lietuvoje. Išmokas galima susigrąžinti tik už 3 praėjusius mėnesius, taigi sulaukus pirmojo gimtadienio paskubėkite šias išmokas susitvarkyti.

Kontantstøtte išmokų dydis – 7500 NOK/mėn. (jeigu visai nelanko darželio ir atitinkamai mažiau, jegiu kažkiek darželis yra lankomas).

 

D.U.K

  • Vaikas gyvena Lietuvoje, ar galiu gauti darželio pinigus (Kontantstøtte) ?

Taip, galite gauti. Tiek barnetrygd, tiek ir kontantstøtte vaiko pinigai yra mokami net jeigu vaikas negyvena Norvegijoje. Vienintelė sąlyga – vienas iš vaiko tėvų turi dirbti Norvegijoje.

  • Esu išsiskyręs ir dirbu Norvegijoje, o vaikai gyvena su mano buvuisa žmona Lietuvoje. Ar galiu gauti barnetrygd išmokas?

Taip, galite.

  • Esame nesusituokę. Sugyventinė su vaiku gyvena Lietuvoje, o aš dirbu Norvegijoje. Ar galime gauti barnetrygd ir kontantstøtte išmokas?

Taip, galite gauti tiek vienas, tiek kitas išmokas.

  • Esu vieniša mama, tačiau turiu sugyventinį. Vaikas liko gyventi su močiute Lietuvoje, o mes dirbame Norvegijoje. Ar galiu gauti vienišos mamos išmokas (utvidet barnetrygd) ?

Ne, galite gauti tik paprastas barnetrygd išmokas už vaiką. Sąlyga gauti utvidet barnetrygd – turite neturėti sugyventinio.

 

Norint kreiptis dėl vaiko pinigų Norvegijoje tvarkymo, prašome užpildyti kliento formą čia: https://www.skatt.lt/paslaugos/ismokos-uz-vaikus/#forma_inside

Jeigu nesate tikri, kokios išmokos už vaikus Norvegijoje Jums priklauso, maloniai kviečiame kreiptis į mus. Mes padėsime Jums greičiau ir patogiau sutvarkyti visas lengvatas ir išmokas bei gauti priklausančius pinigus laiku.

Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66

Išmokų už vaikus Norvegijoje „Barnetrygd“ tvarkymo kaina – 99 € (963 NOK) (nepriklausomai nuo vaikų skaičiaus).

Išmokų už vaikus Norvegijoje „Barnetrygd“ + „Kontantstøtte“ tvarkymo kaina – 149 € (1459 NOK) (nepriklausomai nuo vaikų skaičiaus).

 

Vaiko pinigai Norvegijoje 3