Kraunasi…
menu_naujienos

TĖVYSTĖS ATOSTOGOS NORVEGIJOJE, KUOMET ŠEIMA GYVENA LIETUVOJE

Žmona/draugė laukiasi bei ketina gimdyti Lietuvoje, o jūs (būsimas tėtis) gyvenate ir dirbate Norvegijoje?

Puiki žinia ta, jog gimus vaikeliui galite su juo praleisti daugiau laiko Lietuvoje, jeigu pasirinksite vietoje vaiko mamos išeiti apmokamų tėvystės atostogų. Tokiu atveju, motinystės atostogų Lietuvoje vaiko mama turi atsisakyti ir po 6 savaičių pagimdžiusi sugrįžti į darbą arba studijas dieniniame skyriuje (Lietuvoje).

Tėvystės atostogų Norvegijoje trukmė – 40 arba 50 savaičių priklausomai nuo pasirinkto apmokėjimo (100 arba 80 proc. jūsų buvusio vidutinio atlyginimo).

Tėvystės atostogas Norvegijoje galite tvarkytis iš karto po vaikelio gimimo (kai turite gimimo liudijimą).

Reikiamų dokumentų sąrašas:

 • Jūsų norvegiškas ID arba D numeris.
 • Jūsų leidimas gyventi Norvegijoje („registreringsbevis”).
 • Jūsų norvegiškas adresas šalies registre („folkeregistre”).
 • Banko pavadinimas ir Jūsų asmeninės sąskaitos numeris.
 • Jūsų darbo sutartis.
 • Trys paskutiniai Jūsų algalapiai. Patogiausia juos saugoti popieriniu variantu.
 • Ne anksčiau nei 4 savaitės iki tėvystės atostogų pradžios, Jūsų darbdavys turi užpildyti specialią formą („inntektsmelding”). Ji yra pildoma elektroniniu būdu. Tam, kad šis darbas būtų atliktas laiku – Jūs pats privalote apie tai priminti savo darbdaviui.
 • Kūdikio motinos vardas, pavardė, lietuviškas asmens kodas, adresas ir, jei turi, norvegiškas ID arba D numeris.
 • Kūdikio motinos paso arba asmens tapatybės kortelės skenuota kopija.
 • Vaiko gimimo išrašas. Taip pat reikia jo kopijos, išverstos į anglų kalbą.
 • Speciali pažyma, kuri patvirtina, kad vaiko motina praėjus 6 savaitėms po kūdikio gimimo, sugrįžta dirbti arba mokytis dieniniame skyriuje. Šias pažymas išduoda visi darbdaviai ir mokymosi įstaigos. Kai mama nesimoko, o dirba dar yra reikalingas ir jos darbo sutartis. Šie dokumentai turi būti išversti į anglų kalbą. Kai motina mokosi – pažymoje turi atsispindėti tiksli mokymosi programa ir mokslo laikotarpiai datomis.
 • Atostogų išmokų pasirinkimo nurodymas. Reikia patvirtinti, ar pasirenkate gauti 100 % ar 80 % jūsų buvusio vid. atlyginimo.

Kaip jau pastebėjote, visi dokumentai turi būti pateikiami anglų arba norvegų kalba. Jeigu turite lietuviškus dokumentus, juos reikia išversti. Tam, kad Jums nekiltų jokių papildomų rūpesčių – mes galime pasirūpinti ir visų reikalingų dokumentų vertimais.

Jeigu vaikas gimė (gims)  po datos 02.08.2022, tėtis gali pradėti tėvystės atostogas 7-tąją savaitę po vaiko gimimo datos, tačiau pirmas 8 savaites gali būti namuose kartu su vaiko mama. Mamai reikės grįžti į darbą arba dienines studijas po 14 savaičių nuo vaiko gimimo datos.

Paraiška dėl tėvystės atostogų išmokų skyrimo Norvegijoje 109 € 

Daugiau apie tėvystės atostogas Norvegijoje skaitykite: https://www.skatt.lt/paslaugos/tevystes-atostogos-norvegijoje/ 

Tėvystės atostogos Norvegijoje – tai daug niuansų ir sąlygų turintis reikalas, tačiau su tinkama pagalba – Jūs esate teisingame kelyje! Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66.

 

Tėvystės atostogos Norvegijoje