Kraunasi…
menu_naujienos

Tėvo kvotos atostogų naudojimas

Naujienos dėl tėvo kvotos atostogų naudojimo 

Ar žinojote, kad vaikų gimusių nuo 01.10.2021 tėvo kvotos atostogas (15-19 sav.) tėčiai be atidėjimo galės panaudoti bet kuriuo metu iki vaikui sueis 3 metai amžiaus. Iki šiol tėčiams paraišką dėl tėvystės atostogų ar jų atidėjimo reikėjo pateikti dar nepasibaigus motinystės atostogoms (pavėlavus, tėvo kvotos atostogos buvo prarandamos) . Nuo šiol dėl tėvo kvotos (15-19 sav.) atostogų tėčiai galės pildyti paraiškas bet kuriuo jiems norimu metu ir atostogas panaudoti iki vaikučio 3 metukų gimtadienio.

Mamos savo atostogas taip pat gali išnaudoti bet kuriuo metu iki vaiko 3 metų amžiaus, tačiau jas pradėti vėliausiai galima kaip ir seniau likus 3 sav. iki gimdymo termino datos bei pirmas 6 sav. nepertraukiamai po gimdymo turi būti naudojamos atostogos. Vėliau jau kaip norima, galima jas dėliotis ir naudoti iki vaiko 3 metų amžiaus.

Tėvystės atostogų, kai mama ir vaikas Lietuvoje gyvena, naudojimas nesikeičia. Išlieka ta pati sąlyga mamai po gimdymo praėjus 6 savaitėms, pilnu etatu dirbti (mažiausiai 75 proc. etato) arba studijuoti dieniniame skyriuje bei atsisakyti motinystės atostogų išmokų Lietuvoje, kad tėtis galėtų išeiti 40-50 sav. tėvystės atostogų.

Nurodyti pasikeitimai galioja tik paraiškoms vaikučių, kurie gimę (gims) po datos 01.10.2021 

Daugiau informacijos apie motinystės atostogas:https://www.skatt.lt/paslaugos/motinystes-atostogos-norvegijoje/ 
Daugiau informacijos apie tėvystės atostogas: https://www.skatt.lt/paslaugos/tevystes-atostogos-norvegijoje/
Vienkartinė išmoka: https://www.skatt.lt/paslaugos/vienkartine-ismoka-uz-vaika-norvegijoje/

 

Black and White Collage Father  Dad Appreciation Instagram Post

 

Susisiekite su mumis

Tel. +37061545566

info@skatt.lt