Kraunasi…
menu_naujienos

NAV išmokos

Kas yra NAV ir už kokias išmokas ji atsakinga?

NAV yra Darbo ir socialinės rūpybos tarnyba arba Gerovės ir darbo departamentas. Ši įstaiga rūpinasi, kad kuo daugiau asmenų būtų dirbantys, ar dalyvautų kokiose nors kitose prasmingose bei naudingose veiklose. Jos žinioje yra trečdalis šalies biudžeto ir atsakomybė už įvairių išmokų bei pensijų paskirstymą žmonėms. Išmokos iš NAV skiriamos netekus darbo, susirgus, negalint dirbti dėl senatvės, gimus vaikui ir t. t. NAV išmokos Norvegijoje yra stipri paspirtis vienišoms mamoms ar tėvams, šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, darbo netekusiems bei laikinai ar visam laikui darbingumą praradusiems asmenims.

Norvegijoje dirbantiems lietuviams aktualiausios tokios NAV išmokos:

Jeigu esate kurioje nors iš paminėtų situacijų ir norite gauti išmokas iš NAV, susiraskite artimiausią jos skyrių. NAV skyriai yra kiekvienoje Norvegijos savivaldybėje. Šios įstaigos portale www.nav.no rasite visą informaciją apie esamas laisvas darbo vietas bei visų NAV paslaugų ir išmokų sąrašą. Taip pat čia galima susiieškoti paraiškų išmokoms gauti formas, išmokų ir jų dydžių sąrašus bei informaciją apie dokumentus, kurių Jums reikės norint gauti NAV išmokas. Jus dominančią informaciją taip pat galite gauti NAV automatinių paslaugų telefonu 810 33 810 (taip pat ir anglų bei lenkų kalbomis).

NAV išmokų tvarkymas vyksta gana griežtai. Taigi, privaloma pateikti apie save teisingą informaciją. Priešingu atveju Jums gali būti net panaikinta teisė į NAV išmokas, taip pat privalėsite grąžinti prieš tai jau išmokėtas. Todėl privalote viską gerai išsinagrinėti. Jeigu netekote darbo, geriau kuo greičiau registruotis į NAV, nes ilgai delsiant prarasite išmokas už pradelstą laiką. NAV išmokas taip pat galite prarasti, jei sugalvosite kažkuriam laikui palikti Norvegiją ir nieko apie tai nepranešite šiai įstaigai.
Su mumis galite susisiekti el. paštu info@skatt.lt arba tel. +370 615 455 66, +47 966 99 889.